Korel Termal - Afyon

KOREL TERMAL

* * * * * - AFYON

16 Eylül 2006 tarihinde kapılarını hizmete açan Korel Thermal Resort Clinic & SPA Otel'in resmi açılışı 9 Aralık 2006 tarihinde yapılmıştır. 

Ankara, İzmir, İstanbul ve Antalya illerinin kesişme noktasında, Afyon şehir merkezine 13 km. uzaklıktadır. 

Toplam oda sayısı 329, kapasite 1.000 yatak şeklindedir. Standart, President Suit (540 m2), King, Large, Junior, Corner, Teras, Connection, Engelli odaları olmak üzere 9 çeşit oda tipi mevcuttur. 

Bütün odalarda merkezi klima, saç k.rutma makinesi, telefon, minibar, uydu yayınlı TV ve kasa bulunmaktadır. Kablosuz internet erişimi bütün odalarda ve tesisin genelinde hizmet vermektedir.

Toplam 2 açık, 3 kapalı yüzme havuzu bulunduğu gibi, kaplıca kürleri için ayrıca 3 adet Termal Havuz ve 8 adet Özel Aile Banyosu mevcuttur. (VIP. Standart ve Saunalı) bulunmaktadır. SPA bölümünde uzman eller tarafından masaj, çamur banyosu, bitki banyoları, cilt bakımları, kuaför, vücut bakımları, zayıflama kürleri uygulanmaktadır. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon merkezimizde; 1 tane Profesör Doktor, 2 tane Uzman Doktor, Fizyoterapistler / Hemşireler görev almaktadır. 

Doğanın bir mucizesi termal su ile birlikte tıbbi hasta tedavileri devam etmektedir. Fizik Tedavi Merkezi'nde fizik tedavi, rehabilitasyon, hidroterapi tedavileri uzman ekipler tarafından yapılıyor. İzokinetik egzersiz sistemi ile kas zayıflıkları bilgisayar ile tesbit ediliyor ve tedavileri yapılıyor. Özel "Spinal Dekompresyon" traksiyon cihazı ise bel ve boyun fıtıklarında, omurgalarda ayrıştırma yaparak sinirlerdeki baskıların azalmasını sağlıyor. Kliniğimiz SGK (SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı) ile anlaşmalıdır. 

SPA ve Klinik'den oluşan dev Sağlık Kompleksi toplamda 4.000 m2 lik bir alan üzerine oturtulmuştur. Termal tesislerde rastlanmayan gece ve gündüz Animasyon Show, her akşam Yakut Barda Canlı Müzik ziyafeti, bilardo, masa tenisi, bowling, internet cafe, spor salonu, vitamin bar, kır evi, çocuk kulübü, atari salonu, alışveriş mağazaları, su kaydırakları, çocuk havuzları, Osmanlı kahvesi, Lobby Bar, 5 Çayı, Korel Sinema, Kütüphane ve oyun salonu gibi aktiviteler, konukların boş vakitlerini en iyi şekilde değerlendirmeleri için tasarlanmıştır.

Korel Thermal Resort Clinic & SPA sıradışı vizyonu ve yenilikçi yönetim anlayışıyla turizm sektöründe farklı bir otel olma yolunda ve kendi alanında pek çok ilke imza atarak insana duyduğu saygıyı hizmetine yansıtmaktadır.

Spa merkezimiz, misafirlerimizin kişisel bakım ve dinlenme ihtiyaçlarını, konusunda uzman ekibi ve teknolojik üniteleri ile gerçekleştirmektedir. Termal su cenneti olan Afyon'un suyu kullanılarak SPA'da, termal havuzlar, yüzme havuzları, Türk hamamı, Sauna jakuzi, buhar banyoları, kuaför, masaj odaları, bitki banyoları, çamur banyoları, cilt ve vücut bakımları ile zayıflama üniteleri hizmet vermektedir.

TERMAL SUYUNN İYİ GELDİĞİ HASTALIKLAR
* Romatizma
* Nevralji (Sinir boyunca yayılan iltihaplar)
* Nevrit (Sinir ucu iltihapları)
* Polinevrit (Birden fazla sinirin iltihapları)
* Tendinit (Tenden iltihabı)
* Periartrit (Eklem zarı iltihabı)
* Artroz (Eklem kireçlenmeleri)
* Romatoit Artrit (Ateşli romatizma hastalıkları)
* SPA merkezimiz randevu sistemi ile çalışmaktadır.
* Artroz (Eklem kireçlenmeleri)
* Romatoit Artrit (Ateşli romatizma hastalıkları)
* Selülit(Yumuşak doku romatizması)
* Siyatik (Siyatik sinirinin sıkışması)
* Spondilit (Omurganın kireçlenmesi)
* Mialji (Kas ağrıları)
* Kadın hastalıkları (Kronik dönemlerde)
* Polio Sekeli (Çocuk felci sekeli)
* Hemipleji (Vücudun bir yerinin felci)
* Parapleji (Her iki alt ekstremitenin 'her iki alt bacağın' felci)
* Kırık çıkık sekelleri, kazalardan ve ameliyatlardan kalan sekeller
* Bağırsak hastalıkları, böbrek ve idrar yolları hastalıkları, kronik sistit
* Kronik böbrek taşları, fonksiyonel yetmezlik, solunum sistemi hastalıkları
* Astma bronşiyal, kronik bronşit, alerjik üst solunum yolları hastalıkları, pnömokonyoz.