3 GECE - 4 GÜN KUDÜS TURU

 

KUDÜS - EL HALİL - BEYTLAHM - ERİHA - YAFA

İSTANBUL'DAN UÇUŞ
23 Ocak 2014 Çıkışlı

TUR PROGRAMI 

1.Gün (23 Ocak-Perşembe): İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış hatlar gidiş terminali Pegasus Havayolları Telaviv kontuarı önünde en geç saat 06.00' da buluşma. İşlemler sonrası saat 08.50’de Telaviv’ e hareket ve saat 10.45’ de varış. Kudüs’ teki otelimize transfer. Otele varış, yerleşme ve Acentamız ikramı öğle yemeği. Daha sonra Mescid-i Aksâ’da ikindi namazı. Akşam namazına kadar Harem-i Şerif ziyaretleri. Yatsı namazından sonra otele dönüş,18.30-20.30 arası akşam yemeği ve geceleme. 

2.Gün (24 Ocak-Cuma): İsteyenler için Mescid-i Aksâ’ da sabah namazı. Saat 06.00-07.30 arası kahvaltı ve saat 08.00’ da tur için Zeytin Dağına hareket, buradan kuşbakışı Kudüs’ ü temâşâ ve uzunca bir bilgilendirme molası, Daha sonra Sahabî Selman El-Farisî ve Râbia’tül Adeviyye türbelerini ziyaret. Daha sonra Hazreti Meryem ve ana ve babasının medfun bulunduğuna inanılan Kilise ile Hazreti Davud türbesini ziyaret. Mescid-i Aksa' daki CUMA  namazından sonra Mescid-i Aksa, Kubbet’t-üs-Sahra , Mirac’ ta Peygamberimizin üzerinden göklere ve ötesine yükseldiği Muallak Taşı ve Mirac Gecesi kendisini Mekke’ den Kudüs’ e binek olarak getiren Burak’ ı bağladığı Burak Mescidi ile tarihi Mervan Camiini ziyaret. Sonra Burak (Ağlama) Duvarı, tarihi Kıyamet Kilisesi, ve Hz.Ömer Camiini ziyaret. Kalan zamanda akşama kadar eski Kudüs Çarşılarında gezinti. Otele dönüş, akşam yemeği ve isteyenler için Mescid-i Aksa’ daki yatsı namazından sonra otelde geceleme  

3.Gün (25 Ocak-Cumartesi): İsteyenler için Mescid-i Aksâ’ da sabah namazı. Sabah saat 06.00-07.30 arası otelde kahvaltıdan sonra saat 08.00’ de  tur için el-Halil şehrine hareket ve yaklaşık 50 dk sonra varış. Burada Harem-i İbrahîmî’ yi ve bu kapsamda Hazreti İbrahim, Hazreti İshak, Hazreti Yakup ve Hazreti Yusuf Peygamberlerin kabirlerini ziyaret. Sonra Helhul Kasabasındaki Yunus Peygamberin kabrini ziyaret ve Beytlahm şehrine geçiş. Burada tarihî bir kilise içinde kalan Hazreti İsâ’ nın doğduğu yeri ziyaret sonrasında dünyanın en eski şehri ve deniz seviyesinden 400 m aşağıda bulunan Eriha ile Lut Kavminin helâk olduğu Sodom ve Gomore şehirlerinin altında kaldığı Lut Gölü (Ölü Deniz) ziyaret ve gezintisi. Daha sonra Hz. Musa Kabri ve Külliyesi ziyaret edilmiş olacaktır. Otele dönüş, akşam yemeği ve isteyenler için Mescid-i Aksa’ daki yatsı namazından sonra otelde geceleme.

4.Gün (26 Ocak-Pazar):  İsteyenler için Mescid-i Aksâ’ da sabah namazı. Sabah saat 06.30-08.30 arası otelde kahvaltı. Saat 11.00’e kadar odalar boşaltılıp bagajlar otobüse konulacak.  Otel lobisindeki veda sohbetinden sonra otelden ayrılış ve 12:00’de Tel-Aviv ve Yafa’ya hareket (1,5 saat ). Yafa’da uzunca bir mola. Sultan Mahmud Camii ve külliyesi ile diğer Osmanlı Camileri ve eserlerinin görülmesi, sahil gezintisi ve.Osmanlı eseri olan bir Filistin restoranında isteyenler öğle yemeği alabilirler. Saat 14:45’de Telaviv Havalimanına hareket. İşlemler sonrası Saat 18.15’de İstanbul/Sabiha Gökçen Havalimanına  kalkış ve 20.10’da varış. 

* İçerik aynı kalmak kaydıyla programda değişiklik yapılabilir

DİĞER İLLERDEN UÇAKLA İSTANBUL'A ULAŞIM İÇİN ACENTAMIZDAN BİLGİ ALABİLİRSİNİZ!