Mısır Turu

4 GECE - 5 GÜN MISIR TURU

KAHİRE - İSKENDERİYE

21 HAZİRAN 2013 ÇIKIŞLI - İSTANBUL'DAN UÇAKLA

TUR PROGRAMI

1.GÜN/İSTANBUL>KAHİRE (21 Haziran-Cuma): Atatürk Havalimanın'dan sabah saat 06:45'te THY ile İstanbul-Kahire uçuşu. Uçakta aldığımız ikramlar sonrası ardından 08:50 de Kahire havaalanına iniyoruz. Vize işlemleri sonrası alanda bizi bekleyen aracımıza binerek turumuza başlıyoruz. İmam Şafii Camisi ve Mezhep imamlarımızdan İmam Şafinin mezarını görüp ardından otelimize dönüş, akşam yemeği ve geceleme.

2.GÜN/KAHİRE (22 Haziran-Cumartesi): Sabah kahvaltısı sonrası yarım günlük Giza Bölgesi gezisi. Turumuzun en önemli ziyaret yeri olan  Piramitler ve Giza Bölgesindeki Keops, Kefren, Mikerinos Piramitleri ile yine bu bölgede bulunan Sfenks göreceğimiz yerler arasında. . İnsanoğlunun icat ettiği ilk kağıt olarak bilinen Papirus'ların yapıldığı enstitü gezisi. Kalıcı ve etkileyici olan piramitler gezisi sonrası otelimize hareket. Akşam yemeği ve otelimizde konaklama.

3.GÜN/KAHİRE>İSKENDERİYE>KAHİRE (23 Haziran-Pazar): Sabah kahvaltısının ardından yaklaşık 3 saatlik bir yolculuk sonrası İskenderiye'ye varış. Kahire'den sadece 220 km uzaklıkta olmasına rağmen atmosferi ve ambiyansı ile Mısır'ın apayrı bir yüzünü yansıtanve aynı zamanda Mısır'ın ikinci büyük şehri İskenderiye turu. M.Ö.331'de Büyük İskender tarafından kurulan bu şehir, efsanevi deniz feneri ile dünyanın yedi harikasından birine ev sahipliği yapmıştır. Tam gün sürecek olan İskenderiye turumuzda ilk durağımız Kaytbey Kalesi. Kale bölgesinde şehirle limanın harika manzarasının tadını çıkarmak için serbest zaman. Gezimize Müntezah parkını gezerek devam ediyoruz. Muhteşem bahçesi ve hurma ağaçları ile ünlü olan bu alanda; doğu, batı ve güneyde yüksek duvarlarla çevrili olup kuzeyi sahile açılır. Aynı park içerisinde bulunan ve bir zamanlar Kral Faruk'a ait sarayı gördükten sonra panoramik olarak, meşhur Ebul Abbas Camii ve İskenderiye Kütüphanesi de göreceğimiz yerler arasında. Bu güzel gezi sonrasında tekrar Kahire'ye dönüyoruz. Otele dönüş, akşam yemeği ve geceleme.

4.GÜN/KAHİRE (24 Haziran-Pazartesi): Otelde yapacağımız kahvaltı sonrası tüm gün Kahire şehir turu. Nil Nehri'nin can damarını oluşturduğu 22 milyon nüfuslu bu dev metropolde; şehrin en yoğun noktası olan Tahrir Meydanı, Sonrasında dünyanın en ünlü ve barındırdığı eserler bakımından en zengin müzelerinden biri olan Kahire Ulusal Müzesi ziyareti. Nil Nehri kenarına inşa edilmiş lüks oteller ve şehrin diğer bazı önemli yapıları görüldükten sonra Mehmet Ali Paşa Camii ve Kalesini ziyaret ediyoruz. İslam dünyasının 1000 yıllık ilim merkezi El Ezher Camii ve Külliyesi ile Hz.Hüseyin Camii yine ziyaret edeceğmiz yerler arasında. Kahire'nin ünlü Han El Halili çarşısında alış-veriş için serbest zaman. Serbest zaman sonrası buluşma.Otele dönüş ve geceleme.

5.GÜN/KAHİRE>İTANBUL (25 Haziran-Salı): 08:00 de Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılarak Mescid-i Rıfai ve Mescid-i Sultan Hasan’ı ziyaret ediyoruz. Şayet vakit yeterse Kahire merkezde Nil nehri civarında 1 saat serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası havaalanına hareket ediyoruz. THY ile Mısır Hava Yollarının ortak uçuşu olan  saat 14:15 Kahire-İstanbul uçuşu. İstanbul havaalanına varış ve turumuzun sonu. Bir başka turumuzda buluşma ümidiyle.