Tüm Umre Programları

 

   

 

 

Tüm Umre Programları

Genel Bilgiler

BEBEK ve ÇOCUK ÜCRETLERİ
00-02 yaş : 225 Dolar
02-06 yaş : 675 Dolar
06-11 yaş : 775 Dolar
* Çocuk fiyatlandırmaları, ebeveynleri ile aynı odada kalacak 1.çocuk için geçerlidir ve yataksızdır fiyatlardır. 
2 veya daha fazla çocuk için uygulanacak fiyatı lütfen sorunuz.
* 0-11 yaş arası çocuk için ilave yatak talep edilmesi durumunda fiyat, yetişkin ücretinden 100 Dolar indirimli olacaktır.
* 11 yaş üzeri tam ücrete tabidir.

ÜCRETE DAHİL OLANLAR:
* Gidiş-dönüş uçak bileti 
* Seyahat sigortası
* S.arabistan vize ücretleri ve işlemleri
* Otel konaklamaları
* Sağlık hizmetleri
* Yemekler
* Klimalı otobüslerle tüm transferler
* Mekke ve Medine’deki tüm ziyaret yerleri gezisi ve Şehitkamil Turizm rehberliği
* Seyahat çantası, el çantası, terlik çantası, seccade, rehber kitapçık, bayan umreciler için eşarp, ve Mekke’de verilmek üzere dolu zemzem bidonu.

Not: Suudi Arabistan Hac Bakanlığı tarafından umre programlarına eklenebilecek herhangi bir ek vergi v.b. ücrete dahil olmayıp, umreci tarafından ödenecektir.

 Umre Vizesi İçin;

- Çipli Pasaport (En az 1 Yıl süreli)

- Eski tip pasaportlar, süresi olsa dahi Suudi Arabistan Konsolosluğu tarafından kabul edilmemektedir. (Pasaport defterinin yenilenmesi gerekir)
- Kimlik fotokopisi (arkalı önlü)
- 45 yaşın altındaki eşi ile gidecekler için Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ( Evlilik Cüzdanı Kabul Edilmemektedir. )
- Yalnız giden bayanlar (45 yaş altı) için evli ise eşinden, bekâr ise babalarından gideceği kişi
(1.derece yakını, baba, erkek kardeş, amcası...) için noterden alınan muvafakatname, götürenin de götürüp getireceğine dair taahhütname
- 1 Adet vesikalık fotoğraf


Önemli Notlar;

Umre vizesinin sahip olunabilmesi için, pasaport bilgilerinin Suudi Arabistan'a gönderilmesi ve oradan bir onay numarasının alınması gerekmektedir. Bu sebepten dolayı, hareket tarihine 20 gün kalana kadar kayıt işlemi bitirilmesi gerekmektedir. Umreye gitmeyi düşünen sayın yolcularımızın bu konuyu dikkate almalarını rica ederiz. 45 yaşın altındaki bayanların, yanlarında mahrem (birinci derece erkek yakını) bulunmaksızın, Suudi Arabistan'a gitmelerine Suudi makamları tarafından izin verilmemektedir.

Çocukları ile beraber gidecek Aileler için çocukların kayıtlı bulunduğu anne ya da baba pasaportunda çocukların fotoğraflarının mühürlü olması,
Bir çocuk(bay-bayan) 18 yaşından küçük ise Anne ve Babası (her ikisi)yanında olmadan umreye gitmesine Suudi makamları tarafından izin verilmemektedir.

Yabancı Pasaportu olup (T.C. vatandaşı olmayan) umreye gitmek isteyenlerin Türkiye'de oturumu olması gerekmektedir

18 Yaşın altındaki çocuklar için anneleri mahrem olarak kabul edilmemektedir. Muhakkak 1. dereceden bir erkek mahrem ile gidilmelidir.

Muvafakat name Örneği;

01.01.1960 İstanbul doğumlu Ali ve Fatma oğlu-kızı Ahmet DEMİR, eşim Ayşe Demir'in Umre amacı ile Suudi Arabistan'a ( gideceği beyin mutlaka 1.dereceden akraba olması şartı ile, babası-oğlu-amcası-dayısı-kayınpederi vs.) gidip gelmesine muvafakat ve rızam vardır.

Taahhütname Örneği;

01.01.1960 İstanbul doğumlu Ali ve Fatma oğlu-kızı Ahmet DEMİR, annem-halam-teyzem - yeğenim-kayınvalidem-gelinim vs. Ayşe Demir'i beraberimde Umre amacı ile Suudi Arabistan'a götürüp getireceğimi ve her türlü masraflarını karşılayacağımı beyan ve taahhüt ederim.

İptal Şartları :
* Vize alındıktan sonraki iptallerde 200 $ vize masrafı alınır.
* Uçak bileti kesildikten sonraki iptallerde havayolu şirketinin uyguladığı ceza bedeli ayrıca tahsil edilir.

* İptal tarihinde yapılmış olan oda rezervasyonu var ise otelin bu rezervasyonu cezalı iptal etmesi durumunda bu bedel ayrıca tahsil edilir.
Diğer Bilgiler :
* Yurt dışı çıkış harcı (15 TL), ekstra gezi ve programlar, uçaktaki yük hakkı 30 Kg + 5 Lt Zemzem dışındaki fazla bagaj ücretleri ve dönüşte umrecinin talep etmesi halinde uçak biletinde yapacağı değişiklik ücreti fiyatlara dahil değildir.
* Yukarıda verilmiş olan ücretler kişi başı olup Amerikan Doları şeklinde verilmiştir.
* Yukarıda verilmiş olan uçuş tarihleri hava yolu firmasından talep edilmiş olan tarihlerdir. İleri-geri olası değişiklik kesin kayıtta belirtilecektir.
* Acentamız IATA üyesi A grubu seyahat acentası olup; T.C. Diyanet işleri Başkanlığı, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türsab ve Suudi Arabistan Hac Bakanlığı ile sözleşmelidir.
* Yazım hatalarından acentamız sorumlu tutulamaz.
* Acentamız ücretleri değiştirme hakkını saklı tutar.