Batı Karadeniz Turu Ön Rezervasyon Formu

4 GECE - 5 GÜN BATI KARADENİZ TURU

SİNOP-KASTAMONU-ILGAZ-SAFRANBOLU-AMASRA-BARTIN-ZONGULDAK-EREĞLİ-ABANT

.......... 2012 - GAZİANTEP ÇIKIŞLI

TUR PROGRAMI

GAZİANTEP>AMASYA: Akşam saat 15:00'te Gaziantep'ten hareket. Gerekli molaları vererek Göksun, Sivas, Tokat üzerinden Amasya'ya gece yolculuğu. (Akşam yemeği yol güzergahı bir tesiste ekstra)

1.GÜN/AMASYA>SAMSUN>SİNOP: Yol güzergahımızdaki bir dinlenme tesisinde alacağımız (ekstra) kahvaltı sonrası Amasya'dayız. Yeşilırmak boyunca yürüyerek Amasya evlerini ve Helenistik döneme ait kral kaya mezarlarını görüyoruz. Samsun - Bafra - Gerze üzeri Sinop'a varış. Gece kalacağımız otelde bir müddet dinlendikten sonra Sinop'u gezmeye başlıyoruz. Süleyman Pervane Medresesi, Saat Kulesi, Paşa Tabyaları, Balatlar Kilisesi, İnceburun Feneri ve Akliman Hamsilos Fiyordu gezileri. Ardından Sinop tarihi ceza evi gezisi. Akşam yemeği ve konaklama Sinop'ta.

2.GÜN/SİNOP>KASTAMONU>ILGAZ: (Dileyen konuklarımız bugün bayram namazlarını eda edebiecektir) Kahvaltı sonrası Kastamonu'ya hareket. Kastamonu gezimize başlıyoruz. Hükümet Konağı, Kent Tarihi Müzesi, Kastamonu Kalesi ve Kastamonu evlerini görüyoruz. İgarini Mağarası, Mahmut Bey Camii, Nasrullah Meydanı, Münire Medresesi, Aşir Efendi Hanı, Darüşşifa ve Şeyh-i Şaban türbesi de ziyaret edeceğimiz yerler arasında. Ilgaz'a hareket ediyoruz. Teleferikle zirveye çıkılarak ormanda yürüyüş programı. Konaklama Ilgaz dağı eteğindeki otelimizde.

3.GÜN/ILGAZ>SAFRANBOLU>AMASRA: Kahvaltı sonrası Ilgaz'dan ayrılarak Karabük üzeri Yörük Köyüne geçiyoruz. Yörük Köyü evlerini görüp yöresel ürün alış-verişi yapıyoruz. Burada sıkma, köy ayranı ve cevizli baklavadan tadabilirsiniz. Safranbolu'ya varış. Safranbolu evleri, Hıdırlık tepesi, Kaymakam evi, Cinci Hanı, Köprülü Camii, Yemeniciler Arastası gezileri. İmren Lokumcularında lokum çeşitlerini tadıyor, safran çayı yudumluyoruz. Kısa bir yolculuk sonrası Amasra'ya varış. Amasra'nın kuşbakışı izlenmesi sonrası otele yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama Amasra'daki otelimizde. Dileyen konuklarımızla birlikte şehir merkezine giderek deniz fenerini görüyoruz ve Safranbolu'nun akşam keyfini çıkarıyoruz.

4.GÜN/ AMASRA>ZONGULDAK>EREĞLİ>BOLU-ABANT: İsteyenler sabah kahvaltısı orman ve deniz mazrası eşliğinde yürüyüş yapabililer. Kahvaltı sonrası İki adalı, iki koylu ve beş tepeli Amasra yarım adasını gezmeye başlıyoruz. Tekne ile Tavşan Adasının etrafını, küçük ve büyük limanı geziyoruz. Amasra Kalesi, Cenova Şatosu, Fatih Camii ve Amasra evleri ile Ağlayan ağaç göreceğimiz yerler arasında. Oymacılar Çarşısında alış-veriş için serbest zaman. Serbest zaman sornası Deniz Fenerinde Karadeniz'in muhteşem manzarasını izledikten sonra Bartın ve Çaycuma üzerinden Zonguldak Gökgöl Mağarasına varıyoruz. Türkiye'nin bu en uzun mağarasında damlataş birikimi, traverten sarkıtı ve dikit sütunlarını görüyoruz. Zonguldak şehir turu sonrası Karadeniz Ereğlisi ve Akçakoca'dan geçerek Bolu tünelinden Abant'a varıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Abant'taki otelde.

5.GÜN/ABANT>GÖLCÜK>GAZİANTEP: Oteldeki kahvaltı ardından Abant Gölü Tabiat Parkı ve göl çevresinde gezinti. Bu muhteşem doğa harikası alanda dileyen konuklarımız fayton turu veya bisiklet gezisine çıkabilir. Abant'tan ayrılarak Bolu şehir merkezine varış. Şehir gezisi sonrası Bolu'dan ayrılarak Gölcük'te göl çevresinde yürüyüş. Gerekli molalarla birlikte Ankara - Aksaray - Poazantı - Adana üzerinden gece yolculuğu ile Gaziantep'e hareket. (Akşam yemeği yol boyu tesiste ekstra)

Sabah erken saatlerde Gaziantep'e varış ve turumuzun sonu.