Gap Turu


4 GECE - 5 GÜN GAP TURU

G.ANTEP-HALFETİ-NEMRUT-Ş.URFA-HARRAN-MARDİN-MİDYAT-HASANKEYF-DİYARBAKIR

18 Mayıs 2013 - GAZİANTEP'TEN HAREKET

 

TUR PROGRAMI

1.GÜN (18 Mayıs 2013 - Cumartesi): Sabah saat 11:00'de acentamızda buluşma. (sabah saatlerinde uçakla Gaziantep'e gelecek konuklarımız havaalanında karşılanacaktır) Gezimiz panoramik şehir turu ile başlıyor. Antep Kalesi, Zeugma eserlerinin ve Mozaiklerin sergilendiği Mozaik Müzesi, tarihi çarşılar, yemenici, baharatçı, kilimci, gümüşçü çarşıları, Elmacı Pazarı, tarihi Tahmis Kahvesi, meşhur sedef atölyeleri gezileri ardından Gaziantep’teki 4*’lı otelimize varış. Akşam yemeği ve konaklama.

2.GÜN (19 Mayıs 2013 - Pazar): Otelimizde alacağımız açıkbüfe kahvaltı sonrası hareket. Mozaik Müzesinde gördüğümüz mozaiklerin çıkarıldığı Zeugma Antik Kenti gezisi. Daha sonra, Birecik Baraj Gölü, Birecik, kelaynak kuşları koruma alanı, Halfeti tekne turu, Kral Kızı Mağarası, Nergis Kuyusu, Rumkale, Savaşan Köyü gezileri sonrası tekrar tekne ile Halfeti’ye dönüş. Urfa’ya hareket. Balıklıgöl, Halil’ül Rahman ve Rıdvaniye Camileri, İbrahim Peygamber Makamı, Urfa Çarşısı, Gümrükhanı, Sipahiler Çarşısı ve Bakırcılar Çarşısı gezileri sonrası Urfa’daki 4*’lı otelimize varış. Akşam yemeği Urfa’ya özgü Sıra Gecesinde (Ekstra).

3.GÜN (20 Mayıs 2013 - Pazartesi): Sabah otelde alınan açıkbüfe kahvaltı sonrası Harran'a hareket. İlk İslam Üniversitesi kalıntıları, Konik yapılı Harran evleri, Harran Ulucami gezileri sonrası Atatürk Barajı’nı geziyoruz. Ardından Adıyaman’a varış. Bizi bekleyen minibüslerle Nemrut Dağı’na çıkış. Nemrut Dağı, Kommagene kalıntıları, Karakuş Tümülüsü, Cendere Köprüsü, Arsemia Tapınağı, Batı ve Doğu Terasları, gün batımı seyri sonrası konaklama ve akşam yemeği Adıyaman’daki 4*’lı otelimizde.

4.GÜN (21 Mayıs-Salı): Otelimizde alacağımız açıkbüfe kahvaltının ardından panoramik Adıyaman şehir turu. Sonrasında Mardin’e hareket. Mardin'e varış. Mardin Evleri , Ulucami, eski Postane Binası, Sipahi Çarşısı, Mardin şehir turu, Deyr-ul Zaferan Manastırı, Kasımiye Medresesi ve Zinciriye Medresesi gezileri. Alışveriş için serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama Mardin’deki 4*’lı otelimizde.

5.GÜN (22 Mayıs-Çarşamba): Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Midyat’a hareket. Midyat turu; Eski Süryani evleri, Devlet Konukevi gezileri ardından Gümüş Telkari dükkanlarında alışveriş için serbest zaman. Hasankeyf’e varıyoruz. Artuklu Köprüsü, Peri Mağaraları, Büyük Saray, Küçük Saray, Ulu Cami, El Rızk Cami, Süleymaniye Külliyesi, Yolgeçen Hanı, Zeynel Bey Kümbeti ve Dicle Nehri köprüsü gezileri. Tarihi Hasankeyf caddesinde serbest zaman. Batman’dan geçerken petrol kuyularını ve Raman Dağlarını görüyoruz. Daha sonra Diyarbakır’a varış. Diyarbakır şehir turu; Diyarbakır Surları, Keçi Burcu, Ulu Cami (Mor Thomas Kilisesi), Cahit Sıtkı Tarancı Evi gezileri ardından Diyarbakır Havaalanı’na hareket. 20.30 Havaalanına varış. Diyarbakır Havaalanından uçacak misafirlerimize burada veda ediyor ve Gaziantep’e geri dönüyoruz. Gaziantep'e varış ve turumuzun sonu.