Çanakkale Turu Ön Rezervasyon Formu

2 GECE - 3 GüN ÇANAKKALE - BURSA TURU

 

5 Mayıs 2017 - GAZİANTEP ÇIKIŞLI

 

TUR PROGRAMI

Buluşma ve Hareket ( 5 Mayıs 2017 - Cuma )

Daha Önce Belirlenen Buluşma Yerinden saat 17:30 da hareket.Yolda gerekli molaları vererek Konya , Afyonkarahisar , Kütahya , Balıkesir güzergâhı üzerinden Çanakkaleye varıyoruz.

 

1.GÜN ( 6 MAYIS 2017 - Cumartesi )

Sabahın erken saatlerinde Çanakkale’ye varmış oluyoruz ve güzel bir sabah kahvaltısı (ekstra) yaptıktan sonra deniz otobüsü yolculuğu yaparak kısa bir sürede Gelibolu’ya Ulaşıyoruz. İlk Ziyaret Durağımız kahraman şehidimiz Seyit Onbaşı'nın Anıtı oluyor. Ardından yine rehberimizin anlatımında Kilitbahir Kalesi ve Mecidiye tabyalarını geziyoruz. Alçıtepe’yi de gördükten sonra kahraman şehitlerimize hakkettikleri müthiş saygı, minnet ve rahmetle anacağımız çok büyük bir duygu ile selamlayacağımız Şehitler Abidesini ziyaret ediyoruz.

Şehitler abidesinden ayrılırken , Yahya Çavuş Şehitlik Anıtında bu vatanın kolayca teslim olmadığını ve hiçbir zamanda teslim olmayacağının duygusunu derinden hissediyoruz. Öğle yemeği (ekstra) molamızı verdikten sonra Bu vatan millet sevgisini coşkulu ve derinden hissetmeye devam ederek ,Conk Bayırında Mehmetçik Park Anıtında, Kanlı sırt da gezerken dualarımız dilimizde duygu seli yaşıyoruz. Ardından Anafartalar Savaş Müzesini canlı ve sesli tarih galerisini geziyoruz. Çanakkale zaferinde cephede çok önemli yeri olan Arıburnu mıntıkasında çıkan anzac kuvvetleri muharebe bölgesinin en yüksek noktasındaki olağanüstü kahramanlık destanını yazan şehitlerimizin rehberimizden anlatımını yaşarmışçasına dinleyerek Türk Askerine Saygı Anıtı ,57.Alay Şehitliği Arıburnu Anzac koyunu seyir ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama için otelimize geçiyoruz.

 

2.GÜN ( 7 MAYIS 2017 - Pazar )

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra otelimizden ayrılıyoruz ve Çanakkale savaşları deyince akla ilk gelen ve bu savaşların simgesi olan 26 mayınla bir yazgının değişmesine sebep olan müttefik donanmasını dağıtarak müttefik komutanlarını şaşkınlığa uğratan Türk askerine moral Türk milletine sevinç kaynağı olan kahraman Nusret Mayın Gemisine doğru hareket ediyoruz. Nusret Gemisinin başarı hikayesini dinledikten sonra Çanakkale Askeri Deniz müzesi ile Çimenli kalesini geziyoruz ve turumuza çok daha eski dönemlerin hikaye ve eski uygarlık kalıntıları ile devam ediyoruz .Homeros’un kaleminden çıktığı düşünülen meşhur İlyada Destanında anlatılan hem tarihi açıdan hem de görsel açıdan şölen havasına sahip olan binlerce yıl boyunca sayısız savaşa tanıklık etmiş milli park statüsüne alınmış ve dünya miras listesine girmiş olan Truva savaşının yapıldığı Truva antik kentine gidiyoruz. Daha sonra Odysseus’un Truva surlarını aşmak ve şehre gizlice girmek için uyguladığı enteresan savaş stratejisi ile surları aşmayı başardığı tahtadan yapılmış olan Truva Heykelini resimledikten sonra öğle yemeğimizi yiyoruz.(ekstra). Ardından türkülere destan olmuş ve Evliya Çelebinin de seyahatnamesinde söz ettiği Aynalı Çarşıyı gezerek hatıra alıp tarihini dinledikten sonra otelimize doğru hareket ediyoruz.

 

3.GÜN ( 8 MAYIS 2017 - Pazartesi )

Otelimizde sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra.09:00 da otelimizden ayrılarak. Anadolu’nun cennet köşesi Bursa’ya hareket ediyoruz. İlk durağımız Bursa’nın tarihi sembollerinden olan ve Evliya Çelebi’nin ifadesiyle Bursa’nın Ayasofyası’dır dediği Ulu Camiye geliyoruz. Daha sonra yeşil cami ve Emir Sultan Hazretleri türbesinde duamızı ettikten sonra, Tophane kulesini gezip resimliyoruz. Çarşıda ufak bir gezinti ve hatıra aldıktan sonra Bursa’dan ayrılırken anı ölümsüzleştirmek için hepimiz bir karede toplanım kameraya gülümsüyoruz ve memleketimize Gaziantep’e dönüyoruz.

* Turumuzdaki ilk gece otobüste gece yolculuğu şeklinde geçmektedir. Otel konaklaması 2 gecedir.

 

DAHİL OLANLAR

 

  • Lüks otobüsle ulaşım ve transferler
  • Araç içerisinde yapılacak ikramlar
  • 2 gece programda belirtilen otellerde konaklama
  • Otellerde alınacak sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri (açık büfe veya set menü)
  • Rehberlik Hizmeti 
  • Zorunlu seyahat sigortası

DAHİL OLMAYANLAR

 

  • Otelde alınacak yemekler haricindeki öğünler
  • Otelde alınacak yemeklerde talep edilecek ekstra yiyecek-içecekler
  • Müze-ören yeri giriş ücretleri (isteğe bağlı). 
  • İsteğe bağlı ekstra ücretli aktiviteler 

DİĞER BİLGİLER.

 

Olağan dışı durumlarda acentamız aynı kalite ve standartlarda olmak üzere otel değişikliğine gidebilir. Rehberimiz gerekli gördüğü taktirde programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile program seyrinde değişiklik yapabilir. Rehberimizin tur sırasında verdiği saatlere misafirlerimizin uymaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Altınoluk Turizm sorumlu değildir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle veya mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda Altınoluk Turizm’in sorumluluğu bulunmayacaktır. Turumuza katılırken; spor veya rahat yürüyüş ayakkabısı, terlik, yağmurluk, rahat kıyafetler, hırka ya da kazak, otobüste kullanmak üzere küçük yastık ve ayrıca fotoğraf makinenizi yanınıza almayı unutmayınız! 

 

ÜCRET